Lodowiec Hintertux - dlaczego warto go odwiedzić? - Aktywnywyjazd.pl
Hintertux - wyjazd na lodowiec

Lodowiec Hintertux – dlaczego warto go odwiedzić?

Rozpoczynając nasz cykl opisujący ośrodki narciarskie w dolinie Zillertal, nie sposób nie wspomnieć na początku o najpopularniejszym z nich, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem lodowcem Hintertux, powstałym 70 lat temu. Lodowiec Hintertux – jego niepowtarzalny urok wynika przede wszystkim z wyjątkowej lokalizacji, dzięki której ze szczytu lodowca podziwiać możemy dolomity na Zugspitze.

Jedno z niewielu miejsc w Europie ze stokami narciarskimi dostępnymi przez cały rok!

Hintertux jako jedyny ośrodek w dolinie Zillertal oferuje przygotowane stoki przez cały rok. Pochwalić się może również jednymi z najlepszych warunków narciarskich poza sezonem w całej Europie. Fakt ten powoduje, że w sezonie niskim, w szczególności na jesień zamienia się on w ogromny ośrodek przygotowań, na którym organizowane są zgrupowania narciarzy z całego świata. Nie brakuje tu również amatorów białego szaleństwa, którzy cieszyć się chcą profesjonalnie przygotowanymi trasami, jednocześnie obserwując, jak trenują najlepsze kadry z całego świata.

Dolna stacja ośrodka znajduje się na wysokości 1500 m.n.p.m, z której przy pomocy dwóch kolei linowych przetransportować możemy się do stacji szczytowej, znajdującej się 3250 metrów nad poziomem morza. To właśnie stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach krajobraz Dolomitów.

Do dyspozycji narciarzy jest 270 hektarów stoków narciarskich o łącznej długości 60 kilometrów, zróżnicowanych pod względem długości jak i trudności. Hintertux jest wymarzonym miejscem dla sportowców i profesjonalistów, którzy szukają szybkich agresywnych stoków. Stanowi on jednak również świetne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z narciarstwem oraz doskonalenie swoich umiejętności, gdyż oferuje także prostsze, mniej nachylone, amatorskie trasy.

Ośrodek narciarski na lodowcu Hintertux położony jest około 800 kilometrów od naszej południowej granicy. Dobre, szybkie drogi oraz malownicza trasa zachęcają naszych rodaków do regularnego odwiedzania doliny Zillertal, co przekłada się na ogromną popularność tego kurortu wśród Polaków, do tego stopnia, że podczas szusowania regularnie możemy usłyszeć nasz ojczysty język, a podczas sezonu wysokiego regularnie organizowane są polskie dni na lodowcu, bogate w polskie smakołyki, kulturę oraz muzykę.

Ceny na lodowcu Hintertux – ile to będzie kosztowało?

Jeśli chodzi o ceny karnetów, polityka ośrodka jest dosyć sztywna i klarowna – od października do maja 6-cio dniowy karnet dla osoby dorosłej kosztuje 267 Euro, a poza sezonem 224 Euro. Grupy 15-to osobowe (i więcej) liczyć mogą na 10-cio procentową zniżkę, natomiast instruktorzy oraz mniej liczebne grupy spodziewać się muszą pełnej opłaty. Cena ta jest jednak jak najbardziej racjonalna, biorąc pod uwagę warunki jezdne oraz infrastrukturę stojącą na najwyższym światowym poziomie. Przed dolną stacją kolejki znajduje się ogromny darmowy parking, na którym bez problemu można zaparkować samochód, natomiast z pobliskich miejscowości pod ośrodek regularnie dojeżdża darmowy skibus.

Podsumowanie – czy warto pojechać na lodowiec Hintertux?

Lodowiec Hintertux jest najpopularniejszym ośrodkiem w całej dolinie Zillertal oraz jego swoistą wizytówką, dzięki której region ten jest symbolem narciarstwa na najwyższym poziomie. Do niewątpliwych zalet tego miejsca należy stabilność pokrywy śnieżnej, oraz dobrze rozwinięta infrastruktura narciarska. Powoduje to, że lodowiec jest idealnym miejscem zarówno na zimowy wypoczynek jak również na narty w lecie. Sprawdź nasze najbliższe oferty wyjazdu na lodowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × five =

Zadzwoń teraz