Narty w lecie – czy to możliwe? - Aktywnywyjazd.pl

Narty w lecie – czy to możliwe?

Jakie jest pierwsze skojarzenie przywodzące na myśl lato? Wyjazdy nad morze z rodziną, obozy sportowe, weekendy spędzane nad jeziorem lub w górach na rowerze? Uwielbiamy te aktywności, jednak w naszym klimacie nie jesteśmy w stanie cieszyć się nimi przez cały rok. Narty w lecie to jeden z pomysłów, który przychodzi Ci do głowy? Sprawdź czy to możliwe!

Jeszcze gorzej sytuacja ma się ze sportami zimowymi, gdyż najwięksi maniacy białego szaleństwa mogą się nimi cieszyć jedynie od grudnia do początku kwietnia, narażając jednocześnie swój sprzęt na uszkodzenia. Początek i koniec sezonu bywają walką z warunkami atmosferycznymi, nierzadko zniechęcając rzesze narciarzy i snowboardzistów do wyjścia na stoki. Jedyną kartą przetargową są wtedy mało uczęszczane trasy oraz preferencyjne ceny karnetów. Łezka w oku się kręci patrząc na opustoszałe resorty, rok w rok przegrywające nierówną walkę z nadchodzącą wiosną. Nasuwa się jednak pytanie, czy rzeczywiście w kwietniu musimy zawiesić buty narciarskie na kołek, a narty wraz z całym sprzętem wynieść na strych? Nic bardziej mylnego! Sezon narciarski może trwać cały rok!

Wyobraźcie sobie błękit nieba, mocne kwietniowe słońce, dookoła bezkres białych szczytów oraz perfekcyjnie przygotowany sztruks pod nartami. Tak właśnie wygląda rzeczywistość w okolicach doliny Zillertal w Austrii, rejonu oddalonego od naszej południowej granicy o niespełna 800km. Dolina ta, położona u podnóża lodowca Hintertux gości narciarzy z całego świata praktycznie przez cały rok, oferując 640 kilometrów różnorodnych tras. Jest to miejsce odpowiednie zarówno dla zawodowców, którzy organizują tu przed i posezonowe zgrupowania oraz wszystkich zapaleńców chcących doświadczyć niezapomnianych wrażeń na austriackich stokach. Nie bez przyczyny miejsce to skradło serca milionów narciarzy z całego świata, którzy praktycznie przez okrągły rok zjeżdżają w okolice Zilletral aby cieszyć się białym szaleństwem.

Narty w lecie – recepta na podnoszenie swoich umiejętności

Narciarstwo poza sezonem ma bardzo wiele plusów, przede wszystkim pozwala utrzymać formę i technikę na jednakowym poziomie przez cały rok. Większość z nas najlepszą kondycję i pewność na deskach osiąga pod koniec sezonu, kiedy organizm jest przyzwyczajony do regularnych wyjazdów. Niestety przez kilka kolejnych miesięcy letnich wszelkie nawyki nabyte podczas zimy odchodzą w zapomnienie, w związku z czym od nowa musimy wchodzić w sezon. Dzięki alpejskim szusom poza wysokim sezonem, wyjście z formy nie będzie już naszym zmartwieniem! Wraz z grupą wykwalifikowanych instruktorów możemy się szkolić i doskonalić technikę, nawet gdy większość naszych znajomych wygrzewa się na plażach. Dzięki temu dla zapalonych narciarzy uprzednio bolesne i kłopotliwe otwarcia sezonu będą jedynie kontynuacją przygody na nartach, która praktycznie nigdy się nie kończy.

Sporty zimowe w środku lata = nowe znajomości

Zgodnie z przysłowiem z jakim przestajesz takim się stajesz, podczas wyjazdów w Alpy poznać można fascynujących ludzi, którzy podzielają pasję narciarstwa i tak jak my nie mogą żyć bez białego szaleństwa również w lecie. Zarówno na stokach lodowca jak i w dolinie Zillertal spotkać można ludzi uśmiechniętych od ucha do ucha, których serca biją zgodnie z rytmem gór. Jeżeli akurat nie spędzają czasu na nartach, spacerują po lokalnych bezdrożach, jeżdżą na rowerach górskich lub smakują zdrowych specjałów przygotowanych przez pobliskich dostawców. Takie towarzystwo jest wyjątkowo inspirujące i jeszcze efektywniej pozwala naładować wewnętrzne baterie pozytywną energią.

Nie znosisz tłumów na stoku? Szusuj w lecie!

Ile razy doskonały wyjazd na narty został zepsuty przez niezliczone tłumy na stokach, w barach, na parkingach. Walka o miejsca parkingowe czy stolik w sąsiedniej restauracji wpisują się w narciarski rytułał. W lecie można o tym kompletnie zapomnieć! Wielu amatorów białego szaleństwa ciągle traktuje je jako dyscyplinę stricte zimową, w związku z czym stoki narciarskie w lecie uczęszczane są przez znacznie mniejszą liczbę ludzi. Właśnie dlatego letni wyjazd jest dużo bardziej efektywny i przyjemny. Jedynymi ograniczeniami sa jedynie nasze własne! Narty w lecie w Europie są świetnym pomysłem, na spędzanie wolnego czasu

Narty w lecie – Śnieg pod nogami, słońce na twarzy

Czym jest letni urlop bez pięknej opalenizny na naszych twarzach? Jak często zdarzyło się Wam wrócić z wyjazdu, słysząć pytania czy aby na pewno byliście na wyjeździe, bo słabo się opaliliście? Spokojnie, na lodowcu w lecie nikomu to nie grozi. Jest to bardzo stabilny pogodowo okres, w którym dni słoneczne znacząco przeważają nad tymi pochmurnymi. Dodatkowo promienie słoneczne odbijają się od śniegu, powodując dużo mocniejszy efekt pięknej opalenizny. Jeśli jeszcze zastanawiacie się co wziąć ze sobą na wyjazd, zdecydowanie nie możecie zapomnieć o porządnym kremie z filtrem. Zobaczycie, że wszyscy nadmorscy kuracjusze z zazdrością spoglądać będą na Waszą opaleniznę.

Zillertal – różnorodność przez cały rok

To właśnie różnorodność jest cechą charakterystyczną rejonu Zillertal i ściąga tylu turystów z całego świata przez okrągły rok. Po nartach skorzystać można z oferty spa, aby zregenerować swoje ciało przed kolejnymi dniami na stokach, przejść się na relaksacyjny spacer, ciesząc się jednocześnie zapierającymi dech w piersiach widokami, czy też wypożyczyć rower elektryczny, aby doświadczyć niezapomnianych przygód na lokalnych szlakach. Spragnieni wieczornych aktywności, którzy nie mają zamiaru wstawać o świcie, również nie będą rozczarowani, ponieważ w okolicach miejscowości Tux i Jung znajduje się wiele restauracji i klubów, w których muzyka gra do białego rana. Oczywistym jest jednak fakt, że nadrzędnym celem przyjazdu do Zillertal jest szusowanie na doskonale przygotowanych trasach, które dzięki sprzyjającej aurze pogodowej oraz najnowocześniejszej technice konserwacji stoków nie tracą na jakości nawet w środku kalendarzowego lata.

Jeśli na własnej skórze chcecie się przekonać, jak smakuje narciarstwo poza sezonem, idealnym pomysłem będzie majówka w dolinie Zillertal. Przez okrągły tydzień cieszyć będziecie się mogli przepiękną pogodą, wspaniałymi trasami oraz wybornym towarzystwem samych zapaleńców białego szaleństwa. Ciekawym dodatkiem jest również możliwość przetestowania najnowszych kolekcji sprzętu topowych marek oraz skorzystać z ofert lokalnych wypożyczalni e-bike’ów. Maj jest wyjątkowym miesiącem roku w okolicach lodowca, gdyż perfekcyjnie łączy zalety zimowej aury na stokach wraz z urokami późnej wiosny, która w Alpach austriackich jest wyjątkowa. Po tygodniu na Hintertuxie wrócicie naładowani pozytywna energią, wspaniałymi wspomnieniami oraz z tropikalną opalenizną na twarzy, a wszystko to niespełna 800 kilometrów od Polski. Jeśli ciągle zastanawiacie się co ze sobą zrobić podczas majowej przerwy, według nas wybór jest prosty – narty w lecie w pięknych, europejskich lokalizacjach – to idealny pomysł na wypoczynek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 3 =

Zadzwoń teraz