Nowości narciarskie w ofercie K2 - partnera projektu aktywnywyjazd.pl -
nowości narciarskie K2

Nowości narciarskie w ofercie K2 – partnera projektu aktywnywyjazd.pl

Od wielu lat K2 potrafi zaskakiwać niekonwencjonalnymi rozwiązaniami oraz niestandardowym podejściem we wprowadzaniu innowacji. Podobnie jest w tym roku K2 w konstrukcjach nart all mountain wprowadza technologię Exo Konic Technology, która jest świetnym uzupełnieniem wcześniej już wprowadzonego rockera. Ta technologia z pewnością znów zaskoczy a z jazdy na nartach będziemy czerpać jeszcze więcej przyjemności.

Najważniejszy sprzęt narciarski w tegorocznej ofercie K2

 

Perełką K2 jest niewątpliwie model iKonic 80 rdzeń został stworzony z dwóch rodzajów drewna, mianowicie elastyczniejszej i lżejszej osiki znajdującej się w środkowej części oraz sztywniejszej i bardziej energetycznej jodły wkomponowanej przy samych krawędziach.

nowości narciarskie

Najlepszy materiał do tego aby stworzyć narty bliskie koncepcji projektanta to oczywiście drewno. Odpowiednie połączenie drewnianego rdzenia z rockerem, dało nam lekką konstrukcję nart o rewelacyjnej charakterystyce i bardzo uniwersalnym promieniu skrętu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu narta prowadzi się bardzo precyzyjnie w skrętach a jej technologia pozwala cieszyć się jazdą przez cały dzień na stoku bez względu na to jakie warunki będą panować na trasach.

Przy długości 170 cm. / R 15,5 m. Długości dostępne na rynku 177,170,163,156

Konstrukcja– All-terrain rocker, Triaxial Braid, Hybritech Sidewall Rdzeń – jodła/osika

Wiązania – K2/Marker M3 12.0 TCx

Modyfikacji poddane zostały już dobrze znane buty narciarskie K2 Mindbender 120 :

To nowy model butów free-turowych. Bardzo lekka skorupa Powelite Schell, w pełni termoformowalna ,wypełniona technologiami pozwalającymi na komfortowe zjazdy oraz swobodne podchodzenie. Producent zastosował materiały o czterech rodzajach sztywności materiału TPU, w zależności od strefy posiadają różną twardość. Materiał Powerfuse Spyne jest najtwardszą częścią konstrukcji umieszczoną z tyłu butów. W dolnej części buta bezpośrednio pod podeszwą , użyto materiałów o mniejszym stopniu twardości. Środkowa część skorupy mająca również wpływ na przekazywanie energii w trakcie jazdy buta na nartę. Najmiększe materiały zostały użyte do strefy wkładania stopy do buta, takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa komfort w trakcie zakładania i zdejmowania butów. Wkładki Ultralon – Precision Fit Pro Tour pod wpływem ciepła stopy dopasowywują się do kształtu stopy użytkownika, co również ma duży wpływ na doskonały przekaz energii. Dodać należy że wkładka przystosowana jest do wygrzewania mechanicznego. Takie rozwiązania pomogły uzyskać dobrą wagę buta ( 1650 gramów) oraz bardzo dobre spasowanie buta ze stopą. System ruchomy Ripcord Power Cind Strap jest wygodny i łatwy w użyciu, precyzyjnie blokuje lub usztywnia cholewkę. Pochylenie przednie wtrakcie podchodzenia to 10-17 stopni oraz 50 stopni ogólnego zakresu ruchu. Buty K2 Mindbender 120 wyposażone w piny pozwalają wpiąć się w wiązania pinowe a zastosowanie podeszwy Grip Walk umożliwia wpięcie również w standardowe wiązania. Elastyczny botek wewnętrzny ze sznurówkami doskonale unieruchamia stopę przy podchodzeniu. Szerokość buta to 98 mm. rewelacyjnie trzyma stopę a w połączeniu z flexem 130 pozwala na mocne doznania w trakcie zjazdów.

 

Nowości narciarskie K2, dedykowane fanom free ride

nowości narciarskie

Dla fanów freeraidu w nadchodzącym sezonie K2 przygotował narty Mindbender 108Ti wyposażonę w technologię Y-Beam z tytanowym laminatem , który zapewnia wyjątkową precyzję w sterowności. Pozwolą cieszyć się długą liną skrętu z agresywnym zadziorem, dadzą moc pod stopami i świetną stabilność na tyłach.

Metalowy laminat w kształcie przypominającym literę Y , znajdujący się na drewnianym rdzeniu nart daje precyzję w skręcie przedniej części nart, moc i trzymanie krawędzi pod butem oraz stabilność na tyłach nart. To precyzyjnie umiejscowiony laminat Y nadaje właśnie charakterystykę narty freeride zapewniając sztywność skrętną narty zachowując równocześnie dobry flex na całej długości narty.

To narta zupełnie inaczej skonstruowana niż narty z grupy Factory Team, które zaprojektowane są z myślą o warunkach panujących w Stanach Zjednoczonych czy Japonii, ukierunkowane na jazdę w głębokim puchu. Modele nart K2 Catamaran i Marksman , nie koniecznie sprawdzą się w Europie a zwłaszcza w Polsce, ponieważ u nas ważna jest sztywność oraz trzymanie krawędzi w skręcie przy zróżnicowanych warunkach pogodowych. I tutaj właśnie pojawia się model nart K2 Mindbender, który idealnie wpasowywuje się w Europejskie realia, zwłaszcza Polskie.

nowości narciarskie

W nadchodzącym sezonie w kontekście nowości narciarskie od K2 warto zwrócić uwagę na ten właśnie model –  Mindbender 108Ti. Długości: 172 , 179 , 186 , 193 Promień skrętu: 22,9m R/ 186cm Rdzeń: Jodła/Osika Konstrukcja: Torsion Control Design , Ti Y-Beam , PowerWall

nowości narciarskie

Power Wall – Przekaz energii z nart jest znacznie zwiększony dzięki zastosowaniu powiększonych ścianek bocznych ABS. Są one wsunięte w drewniany rdzeń środkowej części narty.

 

K2 i aktywnywyjazd.pl – współpraca

 

Niedawno ogłosiliśmy, że marka K2 i aktywnywyjazd.pl podjęły długofalową współpracę w zakresie aktywnych wyjazdów na lodowiec Hintertux. Dzięki temu porozumieniu uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami marki K2, a także część z nich wypróbować w praktyce. Nowości narciarskie od K2 znajdą na stałe miejsce w naszej koncepcji aktywnych wyjazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × five =

Zadzwoń teraz